2016_Простір уваги

Освітній курс «Простір уваги» для художників та випускників художніх освітніх закладів, спільно з галереєю Vozdvizhenka Arts House.

Учасники програми «Простір уваги»: Яна Бачинська, Маріанна Голембйовська, Софія Дорошенко, Олександр Іванцов, Євгеній Казак, Євгеній Образцов, Анастасія Омелич, Аліса Омельченко, Максим Рачковський, Антон Саєнко, Вадим Храбров

З групою працювали: Катерина Бадянова, Алєксєй Борісьонок, Лариса Венедиктова, Петро Владіміров, Микита Кадан, Ларіон Лозовий, Іван Мельничук, Лада Наконечна, Денис Панкратов, Сергій Попов, Леся Хоменко.

Захоплення. Ситуація

Виставка за результатами курсу

06.-24.07.2016, галерея Vozdvizhenka Art House, Воздвиженська 32, Київ

Виставка освітньої програми «Простір уваги» ініційована галереєю Vozdvizhenka Arts House cпільно з Метод фондом. Протягом трьох місяців кураторками програми Ладою Наконечною, Катериною Бадяновою та іншими викладачами створювалися навчальні ситуації з якими група працювала спільно.

Одним із завдань, запропонаваних Петром Владіміровим був реенактмент деяких мистецьких творів. Повторення роботи «Культурна ситуація» словацького художника Юліуса Коллера, на думку кураторок курсу, стало визначальним для його ходу.

Повторюючи, згадуючи інструментарій художників – підходи і методи, засоби і форми, роботу з різними контекстами – ми ре-актуалізували його для створення образу культури в якому знаходимося.

Увага до умов де ми знаходимося, як розташовані наші тіла, що є поряд і поміж ними в певному просторі й часі, пред’являє культурні ситуації. Через цей проявлений образ культури ми спроможні побачити себе. Так ми уявляємо, проясняємо й встановлюємо ці простори між цими тілами: місця з їхніми історіями і прихованими можливостями, місця з потенційністю (пере)установлювання.

Через мистецькі й навчальні практики, встановлюючи «культурні ситуації», ми дистанціюємося і захоплюємося одночасно, що дозволяє появі критичного проміжку. Захопити ту ситуацію, яка тебе захоплює.

Експозиція >> (Art you ok, Фотограф Евген Хлєбніков)

Журнал виставки >>

Комунально-комуністична ситуація

Експозиція: