Передмова
«ПЕРЕДМОВА» – серія семінарів з критичного переосмислення і прояснення ключових понять культурного і політичного поля.
На меті проєкту «Передмова» – впровадження програми, яка стане базою для розробки учасниками понятійного/тлумачного словника основних термінів і понять, що належать до широко вживаної лексики суспільного поля і мистецтва зокрема. Ці поняття окреслять концептуальні рамки для теоретичних і практичних занять семінарів і зустрічей із групою учасників. Особливістю запропонованого підходу стане те, що «прочитання» не зможе бути обмеженим одним критичним методом, але бути різноплощинним, міждисциплінарним і методологічно відкритим. Поняття будуть розглядатися з естетичного, етичного і політичного вимірів.
Результатом проекту повинен стати глосарій концептуальних понять.
«Передмова» – про саму можливість прояснення сутності понять і слів. Цей намір спричинений тією легкістю з якою подеколи вживаються слова, що, радше, функціонують як фасади не поєднані із реальністю досвіду. Традиція застосування не релевантних понять або їхнє змішування має фатальні політичні та етичні наслідки. Отже, ми спробуємо запровадити переосмислення основних понять, концепцій і уявлень, способу їхнього функціонування, залучаючи сучасний нам історичний і соціальний контекст. Це має також і політичне значення. А саме: які смисли і значення в конкретній історичній ситуації конституюються, залежить від результатів схвалених суджень. Судження, у розумінні Х. Аренд, проводить розрізнення, що обумовлено нашим відношенням або нашою позицією до чогось. А також, судження мають суспільне значення і перформативну силу: ухвалюючи судження, я визнаю суспільний статус об’єкта, я формую подальші можливості дії – своєї й інших – по відношенню до певного об’єкта.
Звичайно, не існує незмінної й абсолютної сутності понять. Нові форми і слова, як і сталі форми і слова стверджуються, створюються, структуруються в момент їхньої інституціоналізації і самоусвідомлюючої активності суспільства (спільноти). Така робота створює можливості для пошуку просторів для альтернатив, спільної публічної мови.
Семінари проекту «ПЕРЕДМОВА» проходять за принципом, згідно з яким одним або декількома кураторами/ками пропонується ключова тема, до якої долучається група кураторів/ок проекту і учасники семінарів, які досліджують/розвивають запропоновану тему, спираючись на власний інтерес.
Семінари:
#1 МОНУМЕНТ СЕСТРИНСТВУ >>
#2 (РОЗ)ЧАРУВАННЯ РЕЧІ >>
#3 ІНСТИТУЦІЙНІ ВИХІДНІ >>
#4 ПРИПИС >>
#5 НІМІ СВІДКИ >>
25-28 серпня 2016 Національний музей Тараса Шевченка, Київ (Паралельно виставці Євгенії Белорусець "Перемоги переможених")
#6 ХЛІБ. СОЦІАЛІСТИЧНИЙ РЕАЛІЗМ >>
06 - 17 вересня 2016 Хмельницький обласний художній музей, Київ
#7 ПРАКТИКИ ЗАЛЕЖНОСТІ >>
20 - 22 вересня 2016 BWA Wroclaw - Gallery of Contemporary Art, Вроцлав, Польща (У рамках виставки «Ступінь залежності»)