Монумент сестринству

Першим у межах проекту «Передмова» став семінар «Монумент сестринству / Monument to Sisterhood», який провела Йоанна Соколовська, кураторка Художнього музею в місті Лодзь, Польща.

03-06 березня

Монумент сестринству / Monument to Sisterhood

Семінар розпочався з презентації виставки «All Men Become Sisters», що відбулась цього року у Музеї мистецтва в Лодзі.

Йоанна Соколовська, кураторка виставки, розповіла про саму виставку із наголосом на своєму кураторському методі та представіла деякі роботи з цієї виставки.

“На заводах, в офісах, в лікарнях, в будинках пристарілих, в мережі, на кухнях, в музеях, в кінотеатрах – ми заміжні! Заміжні за білим гетеросексуалом, звати якого “економіка”. Єдине, що залишається, – просити про розлучення і величезне поселення”. — Pauline Boudry/Renate Lorenz, Charming for the Revolution, 2009

Виставка «All Men Become Sisters», події, що її супроводжують, і програма, яка триває на даний момент, пропонують феміністичне привласнення ідеї братерства. Йдеться про передомовляння та опосередковування соціальних зв'язків і солідарність через поняття сестринства – категорію, що має потенціал долати ґендерні кордони. Основним полем цієї боротьби є праця і виробництво, так само як продовження життя. Мистецькі твори працюють як засоби діагностики, перетворювання та вторгнення на територію пам'яті, афектів, смислів і уяви. http://www.e-flux.com/announcements/all-men-become-sisters/

На семінарі були порушені питання про сестринство, солідарність, мистецтво, працю та публічний простір.

Феміністична критика економічного пригноблення жінок показала сферу продовження життя як суперечливий простір експлуатації та поле боротьби за емансипацію, проігнорований і політекономією, і марксистською теорією. Дебати про подвійну експлуатацію жінок як низькооплачуваних, а то і зовсім неоплачуваних найманих працівниць, як невидиму домашню робочу силу в «приватній» сфері хатнього господарства, і феміністична заява про те, що «особисте є політичним», змусили нас переглянути поняття публічної та приватної сфери, так само як і самі визначення економіки і праці, виходячи за рамки їхніх спрощених грошових меж і рухаючись до економічної розмаїтості. Спираючись на окремі художні і теоретичні “case studies”, семінари досліджуватимуть мистецтво що зображує певні гендерні типи маргіналізованої праці, як критичний інструмент когнітивного картографування умов виробництва, а також як засіб уявлюваних альтернатив, некапіталістичних економік.

Робочі мови семінару - англійська, українська та російська.

Зустрічі проходили 03-06 березня, щодня з 10:00 до 18:00

за адресою вул. Володимирська 23-в. Національний Центр театрально мистецтва ім. Л.Курбаса, Київ

Лекція та семінар відбулись за підтримки Польського інституту в Києві.