Друковані випуски:
2021
Особливістю словника є проявлення практичного застосування в локальному контексті понять сучасного мистецтва.
Авторки-/ри статей — Катерина Бадянова, Євгенія Бєлорусець, Ольга Брюховецька, Анфіса Дорошенко, Анна Калугер, Олександра Купченко, Ларіон Лозовий, Лада Наконечна, Валентина Петрова, Анна Пилипюк, Павло Хайло, Тета Цибульник.
Відео лекцій:
Скільки практик сучасного мистецтва для руїн музею? Дискусія
Національний художній музей України 31.03.2017
Передмова / Preface
2016, UA/ENG
ISSUU>>
Публікація “Передмова” - це тексти та художні роботи, вироблені учасницями/ками серії мистецьких й дослідницьких семінарів у межах однойменного проекту*, організованого Метод Фондом у 2016–2017 рр. Матеріали звертаються до періоду формування дискурсів і практик «сучасного мистецтва» в Україні, проблематизують сучасну інституційну систему мистецтва та формулюють певні методи критичних мистецьких практик.
За редакцією К. Бадянової, Л. Наконечної, Д. Панкратова. – К. : АДЕФ, 2016. – 204 с.
Редагування: Лариса Бабій, Анастасія Осипенко. Дизайн і верстка: Ксенія Ковтанюк. Наклад 300 пр.
За підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства зовнішніх справ ФРН.
*Передмова – тривалий дослідницько-мистецький та освітній проект Метод Фонду з критичного (пере)осмислення і прояснення понять культурного і політичного поля.
"НАВІЩО МУЗЕЙ?"
лекція-доповідь Ларіона Лозового та Антона Лапова в рамках проекту "Музей. Підвалини"
Хмельницький обласний художній музей, 2016 р.
Відео лекції Ігоря Мокану «Скільки соціалістичних реалізмів на сучасну кураторську культуру? Румунський контекст».
Переклад Магди Литвиненко.
Національний художній музей України, 2017
В рамках дослідницько-мистецького семінару "Соцреалізм. Здаватися іншим"
Випуски Зошитів підготовлені семінаром Метод Фонду «Соціалістичний реалізм. Здаватися іншим» у співавторстві з Національним художнім музеєм України (2017).
У Зошиті № 1 зібрані матеріали, які виникали в межах дослідницьких і мистецьких проектів, публічних лекційний програм, дискусій і які поєднували досвід діяльності музейниць/ків, художниць/ків, історикинь/ків. (друкований випуск)
Соціалістичний реалізм. Здаватися іншим. Зошит № 1 / За редакцією К. Бадянової, Л. Наконечної, Д. Панкратова. – К. : АДЕФ, 2017. – 88 с.
Редагування і коректура: Анастасія Осипенко. Дизайн і верстка: Ксенія Ковтанюк. Наклад 500 пр. За підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства зовнішніх справ ФРН.
У Зошиті № 2 зібрані ескізи й описи мистецьких робіт – гіпотетичних втручань учасниць/ків семінару, які відбувалися в Національному художньому музеї України (НХМУ) протягом осінніх і зимових місяців 2017–2018 років. Опубліковані ескізи, окремі мистецькі роботи,теоретичні есе формувалися під час зустрічей учасниць/ків семінару і в процесі їхньої індивідуальної роботи з архівами, збіркою та виставковим простором НХМУ. (друкований випуск)
Соціалістичний реалізм. Здаватися іншим. Зошит № 2 / За редакцією К. Бадянової, Л. Наконечної, Д. Панкратова. – К. : АДЕФ, 2017. – 84 с.
Редагування і коректура: Анастасія Осипенко. Дизайн і верстка: Ксенія Ковтанюк. Наклад 500 пр. За підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства зовнішніх справ ФРН.